Horoskopy › VIP › Solné lampy – pozitivní účinky na tělo i duši

Solné lampy – pozitivní účinky na tělo i duši

Solné lampy

Čím jsou solné lampy prospěšné?

Solné lampy dokáží jedinečným způsobem zlepšit klima i atmosféru v místnosti, ve které se nacházejí. Nejde však jen dobrou pohodou, kterou díky hřejivým odstínům barev získá Váš pokoj po setmění. Když zapátráte v paměti a vzpomenete si na hodiny středoškolské fyziky, určitě se Vám vybaví pojmy jako ionizace, anionty, kationty atd. Ionty jsou částice, které buď přišly o nějaký elektron, případně nějaký navíc získaly.

Nebojte, nebudeme Vás zatěžovat nudnými teoriemi; dobré je však vědět, že vzduch je ionizován díky mnoha faktorům. Mezi významné, avšak neblahé, patří průmyslový smog, automobilové zplodiny, cigaretový kouř nebo také záření elektronických spotřebičů, kterých je kolem nás bohužel požehnaně.

Všechny tyto popsané jevy kladně ionizují vzduch. Tato „pozitivní“ ionizace kladnými částicemi však není příliš pozitivní pro naše zdraví. Několik odborných prací ukázalo, že naopak záporně nabité částice ve vzduchu zlepšují celkové ladění organismu a pomáhají při léčení určitých chorob. Důležitou schopností solných lamp je právě to, že mění ionizaci vzduchu zápornými ionty, které našemu zdraví prospívají. Obdobné ovzduší se zápornými ionty, které Vám připraví solná lampa, naleznete rovněž na horách, v lesích, solných jeskyních, u moře nebo po bouřce.

Solné lampy

Pozitivní účinky solných lamp

Pobyt v přítomnosti solné lampy blahodárně působí na lidský organismus i psychiku. Obzvláště vhodné je použití v případě respiračních onemocnění (astma, záněty průdušek, nosních dutin ...), nemoci kůže (lupénka, ekzémy, akné ...), poruchy imunitního systému nebo problémů s krevním tlakem. Negativní ionty vyvolávají pocit svěžesti, zlepšují Váš výkon a mírní projevy únavy.

Překrásné oranžové odstíny solných lamp mají navíc blahodárný vliv na duševní pohodu člověka. Světlo laděné do teplých barev pomáhá harmonizovat a uvolňovat mysl, vyvolává rovněž pocit bezpečí. Solná lampa také přispívá k navození spirituální atmosféry. Podle léčitelů solné lampy ruší nežádoucí vibrace a slouží jako zdroj příznivé energie.

Solné lampy Solné lampy

Solné svícny a elektrické solné lampy

Vhodná elektrická solná lampa pomáhá ovzduší v místnosti zneutralizovat, případně dokonce záporně ionizovat. Pobyt v solné jeskyni je proti účinkům elektrické solné lampy mnohem intenzivnější, avšak časově omezený. Naproti tomu, pokud si pořídíte elektrickou solnou lampu domů nebo do kanceláře, můžete být vystaveni jejím blahodárným účinkům dlouhodobě. Navíc neexistuje přímá úměra mezi množstvím záporné ionizace a pozitivními účinky na zdraví, takže i od menší solné lampy se můžete dočkat významné pomoci.

Solné krystaly a jejich ionizační účinek závisí na teplotě. V případě, že se zahřejí, je efekt nejlepší. Solnou lampu můžeme zahřát například žárovkou nebo svíčkou. Podle toho jsou prodejci rozlišovány jako elektrické solné lampy nebo solné svícny. Elektrické solné lampy si pak můžete vybrat v přírodním provedení nebo opracované do tvaru koule, válce, pyramidy, vejce atd.

Od solných svícnů s ohledem na jejich malé rozměry a váhu nemůžete čekat léčebné zázraky. Jsou však často vyhledávány všemi, kteří mají rádi zcela přirozený způsob fungování věcí a ocení je rovněž milovníci romantické atmosféry. Solné svícny jsou cenově dostupné a představují tak vhodný dárek pro všechny spřízněné duše. Při svíčkách si vychutnáte lépe večerní šálek čaje i rozmluvu s partnerem. Solné krystaly obsažené ve svícnu či lampě jedinečnou atmosféru pouze znásobí!

Solné lampy Solné lampy Solné lampy Solné lampy

Solná terapie

Sůl je nedílnou součástí našeho života. Co se týče potravy, bojuje lidstvo s přílišným solením, avšak jinde, kde by bylo soli mnohem více zapotřebí, existují značné rezervy. Lidé jezdí rádi k moři, protože se tam zlepšuje jejich zdravotní stav. Nejznámější je sůl z Mrtvého moře zejména na kožní problémy. Kloktání slané vody pomáhá při zánětech v dutině ústní, solný roztok ve spreji pro změnu pomáhá při rýmě. Využití soli v léčebných terapiích je skutečně široké. I proto u nás solné jeskyně rostly v posledních letech doslova jako houby po dešti. Ve velkých městech jich jsou dokonce i desítky na výběr. Existují i specializované firmy, které Vám vyrobí solnou jeskyni na zakázku doma podle Vašich přání a prostorových dispozic.

Avšak draze a složitě byste si doma vyráběli kompletní solnou jeskyni. Důležité je celkové klima, které si ve svém zázemí vytvoříte. To Vás ovlivňuje trvale. Většině lidí proto úplně postačí, když si koupí vhodnou solnou lampu. Pokud se Vám některá zalíbí, můžete si nakonec pořídit do každé místnosti jinou. V případě, že nevíte, kde s koupí solné lampy začít, doporučujeme Vám specializovaný obchod SolnaLampa.cz. Zde naleznete bohatý výběr solných elektrických lamp, solných svícnů i solného obložení. Přejeme šťastnou ruku při vybírání.

Solné lampy Solné lampy