Horoskopy › VIP › Cikánské karty a jejich význam v knize Lenky Vdovjakové

Cikánské karty a jejich význam v knize Lenky Vdovjakové

Význam cikánských karet v knize Lenky Vdovjakové

Význam cikánských karet

Knih, které se zabývají výkladem cikánských karet, není například v porovnání s tarotovými kartami mnoho. Slovenská autorka Lenka Vdovjaková vytvořila jednoduchou příručku s názvem „Cikánské karty a Tarot“, která vyšla v nakladatelství Eugenika. Tato kniha, jak již název napovídá, nabízí obojí, tedy základní orientaci jak v práci s cikánskými tak i tarotovými kartami.

V úvodu Lenka Vdovjaková sděluje čtenářům svůj příběh, který ji k cikánským kartám přivedl, a také vlastní názory k otázkám jako je telepatie nebo hledání vnitřního klidu a soustředění. „Lidé si většinou myslí, že když potkají dobrého jasnovidce, ihned o nich všechno ví, a proto se ho nezřídka bojí. Tak tomu ale není ...“ Proč? To se dočtete v knížce!

V první části knihy věnuje autorka každé cikánské kartě jednu samostatnou stránku, na níž popisuje její význam. Texty jsou krátké a výstižné, takže se nezkušený čtenář nemusí bát, že by se ztratil v záplavě spletitých symbolů. Naopak, cikánské karty jsou přímočaré a význam, který nesou, je srozumitelný.

Následuje kapitola „Význam karet ve vzájemných kombinacích“ která je postavena na spojování cikánských karet do párů. Význam každé dvojice karet je pak popsán obvykle jednou krátkou větou. Čtenář má tak klíč k výkladům snadno po ruce. Autorka totiž čtenáře seznamuje s jejím vlastním způsobem výkladu nazvaným „Velká tabule“, popsaným v kapitole „Význam karet v souvislostech“.

Popis Velká tabule: „... jedná se o způsob výkladu, při němž se vyloží všechny karty a hledají se mezi nimi souvislosti. Význam karty se mírně liší podle jejího postavení v celkovém rozložení karet, přičemž určující je poloha vzhledem ke hlavní kartě, což je Milenec/Milenka, označující tazatele (nebo osobu, které se výklad týká)“

Cikánský tarot

V části knihy věnované cikánskému tarotu Lenka Vdovjaková popisuje netradiční práci s tarotovými kartami. Jak sama uvádí: „Cikánský tarot jsou vlastně normální tarotové karty, jen trochu jinak interpretované.“ Její způsob výkladu je zaměřen pragmaticky. Uvádí příklady otázek i s konkrétními odpověďmi podle zvolené tarotové karty:

Knihu „Cikánské karty a Tarot“ najdete na internetu v mnoha eshopech. Sám vydavatel doporučuje známé a ověřené internetové knihkupectví Kosmas.

O autorce

Lenka Vdovjaková (1981) pochází z Pováží na Slovensku. Vykládání karet se věnuje již od svých dvanácti let.

Význam cikánských karet v knize Lenky Vdovjakové Význam cikánských karet v knize Lenky Vdovjakové Význam cikánských karet v knize Lenky Vdovjakové Význam cikánských karet v knize Lenky Vdovjakové

Kniha: Cikánské karty a Tarot
Autorka: Vdovjaková Lenka
Překlad: Zuzana Šestáková
Jazyk: český
Vydavatel: Eugenika
Kategorie: Tarot, Věštění
ISBN: 80-89227-04-X
EAN: 9788089227044
Formát: Brožovaná, 200 str., 130x200
Rok vydání: 2006, 2010

Mohlo by Vás zajímat